2022. június 3-án kiváló időjárási viszonyok között XIX. alkalommal rendeztük meg Győrben, a Bem téren a Győri Staféta 2022 emlékfutást a Vitézi Hősi Kopjafa Emlékmű mellett, emlékezve az I. és II. világháború hős vitézeire, valamint az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire és áldozataira Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával. Az emlékfutáson 14 győri középiskola vett részt 5-5 fős fiú és lány csapatokat nevezve. Összesen 31 csapat – 16 fiú és 15 lány – vett részt az izgalmas versenyen, ahol a csapatok teljes erőbedobással versenyeztek. A verseny a Himnusz hangjai alatt zászlófelvonással kezdődött, nyitóbeszédet tartott a verseny fővédnöke, Prof. Dr. Dézsi Csaba András polgármester Úr képviseletében Rózsavölgyi László képviselő Úr, Győr Megyei Jogú Város Oktatási, Kulturális, Sport és Turisztikai Bizottság elnöke. Ezt követően az emlékműnél elhelyezésre kerültek a megemlékezés és a tisztelet koszorúi. A lánycsapatok versenyét 5 perc 13,4 mp eredménnyel a Kazinczy Ferenc Gimnázium “A” csapata nyerte, ezzel elnyerték Schima Bandi szobrászművész Vitézi Rend címerét ábrázoló alkotásának másolatát 1/2 évre, továbbá kupát, érmeket és feliratozott pólókat. II. helyezett lett a szomszédvár, a Révai Miklós Gimnázium csapata csupán 5 tized mp különbséggel, ami jól mutatja a verseny szorosságát. III. helyezett lett a Móra Ferenc Sport és Kreatív Technikum “B” csapata 5 perc 31,7 mp eredménnyel. A II. III. helyezett csapatok érmet és feliratozott pólót nyertek. A fiúk versenyében is trónváltás következett be, mivel közel 3 mp-es előnnyel a Hild József Építőipari Technikum csapata győzedelmeskedett 4 perc 25,2 mp eredménnyel. ezzel ők is elnyerték fél éves időtartamra Schima Bandi szobrászművész Vitézi Rend címerét tartalmazó alkotását, továbbá az I. helyezettnek járó kupát, valamint érmeket és feliratozott pólókat. II. helyezést nyert a Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikum csapata 4 perc 28 mp eredménnyel. III. helyezést nyert a Révai Miklós Gimnázium csapata 4 perc 32 mp eredménnyel. A II. és III. helyezett csapatok érmeket és feliratozott pólókat nyertek. A verseny jó hangulatban zeneszolgáltatással kísérve balesetmentesen zajlott le. Köszönet illeti a verseny szervezésében és lebonyolításában helytálló bajtársainkat – Gerendi Attila nemzetőr dandártábornok, Sándorfi Ferenc nemzetőr törzszászlós és Nagy Ádám nemzetőr zászlós Urakat. Köszönet illeti az egészségügyi szakszolgálatot biztosító, 1956-os Nemzetőrséghez tartozó bajtársakat élükön Bogdán László nemzetőr dandártábornok Úrral. Köszönet a fényképeket készítő vitéz Peterdy György vitézi hadnagy Úrnak. Gratulálunk a győzteseknek és valamennyi résztvevőnek! Találkozunk jövőre a jubileumi XX. Győri Stafétán!